IKEA vydala kuchařku s recepty, jak udělat něco lahodného ze zbytků jídla

Ve snaze bojovat proti plýtvání potravinami a pokračovat ve své misi stát se cirkulární a klimaticky pozitivní značkou do roku 2030 se kanadská pobočka IKEA spojila s agenturou Rethink a požádala 10 severoamerických kuchařů, aby pomohli „sestavit“ některá speciální jídla podle jedinečných receptů. Proč jedinečných? Protože přísady jsou ve skutečnosti zbytky jídel z kuchyně.

Značka věří, že kuchyně je srdcem domova. A oprávněně, protože v této místnosti se shromažďuje rodina k jídlu a je místem, kde si členové navzájem vytvářejí a sdílejí krásné chvíle. Vzhledem k tomu, kolik času zde trávíme, by nemělo být překvapením, když slyšíte, že právě v kuchyni vzniká nejvíce odpadu – zejména potravinového odpadu.

Je smutné, že kuchyně má tendenci být místem, kde se plýtvá, ale nemusí tomu tak být, jak říká IKEA, která se rozhodla povzbudit Kanaďany k udržitelnějšímu životu doma vařením podle receptů z „IKEA ScrapsBook“. Johanna Andren, vedoucí marketingu IKEA Canada, uvedla: „V Kanadě nám výzkum říká, že mohly být snědeny téměř dvě třetiny zbytků potravin, které skončily jako kuchyňský odpad. Když jsme viděli, kolik odpadu vzniká v jedné z nejdůležitějších místností v domácnosti, vydali jsme se inspirovat Kanaďany tím, že dáváme zbytkům potravin nový vzhled a nabízíme nové, kreativní způsoby, jak omezit plýtvání potravinami doma.“

Kuchařka je navržena tak, aby obsahovala recepty, které obsahují přísady, které lidé obvykle vyhodí. Obsahuje 50 receptů, které ukazují, jak úžasná jídla dokážeme připravit z jídla, kterého se běžně zbavíme. Získejte inspiraci pro své každodenní snídaně, vedlejší chody, hlavní chody, polévky, saláty, občerstvení a dezerty z knihy, která také nabízí informace o kuchařích a uvádí několik tipů na úsporu odpadu.

Fyzická kniha s limitovaném počtu byla vytištěna pro rozdání členům rodiny IKEA. Ti, kteří chtějí přidat na své police ještě jednu pěknou a zajímavou knihu, jsou vyzváni, aby se připojili ke klubu před 14. dubnem a dostali šanci vyhrát kopii vázané knihy, vyrobenou pomocí udržitelných materiálů. ScrapsBook je k dispozici také online a lze si jej zdarma stáhnout na webu značky, v Apple Books a v Google Play Books.

„Jídlo je cenné a vzácné. Věříme, že každý v potravinovém řetězci musí hrát roli v prevenci a snižování plýtvání potravinami,“ uvedla Melissa Barbosa, manažerka udržitelnosti IKEA Canada. „Poskytováním nových řešení a čerpáním z vášně našich spolupracovníků a zákazníků můžeme pomoci vyřešit výzvu Kanady týkající se plýtvání potravinami.“

Odhady ukazují, že v Kanadě se plýtvá 2,2 miliony tun potravin. Značka chce omezit plýtvání potravinami doma i ve svých restauracích a stravovacích službách. Společnosti se podařilo snížit plýtvání potravinami o 31 % ve všech kuchyních po celé zemi a je na cestě k dosažení 50 % snížení plýtvání potravinami do konce roku 2021.

Na podporu své iniciativy IKEA zahajuje #Scrapcooking Sundays, během nichž přispívající kuchaři připraví jeden ze svých receptů obsažených v knize živě přes Instagram Live.