Automobilka Volvo představila svůj nový závazek prostřednictvím bezpečnostního testu

Společnost Volvo Cars investovala do bezpečnosti již začátku svého vzniku. Zavázala se vyrábět automobily, které jsou bezpečné pro každého, její vynález tříbodového bezpečnostního pásu doposud zachránil miliony životů a společnost Volvo pokračuje ve své misi zachránit miliony dalších lidí prostřednictvím svých inovací. Bezpečnost byla ve společnosti Volvo vždy hlavním tématem a nyní si značka klade za cíl, aby se udržitelnost stala součástí její kultury a byla tak prominentní, jako byla bezpečnost v průběhu času.

Aby automobilka lidem připomněla, co je skutečnou hrozbou pro naši bezpečnost, spojila se s agenturou Grey a uvedla „Ultimate Safety Test“ (nekompromisní zkouška bezpečnosti), globální kampaň, která odráží závazek značky v oblasti klimatické neutrality a elektrifikace, zaměřený na největší bezpečnostní výzvu, jakou jsme kdy čelili tváří v tvář: změně klimatu.

Iniciativa zahrnuje krátký film představující působivé testy společnosti v průběhu desetiletí. Prohlídku provádí mluvčí jménem Bjorn, který diváky provede bezpečnostním střediskem Volvo Cars. Seznamuje diváky s testy čelních nárazů a off-road zkouškami a uvažuje, zda jde o nekompromisní zkoušku bezpečnosti. Hledá odpověď a míří na sever k polárnímu kruhu, aby to zjistil.

Tam, v arktickém testovacím zařízení, čeká auto na shození z výšky 100 stop, ale to je přerušeno zhroucením ledovce. Ledovec tak divákům ve skutečnosti připomíná, že největší hrozba pro naši bezpečnost není na silnici. V dnešní době nekompromisní zkouškou bezpečnosti je změna klimatu.

Kampaň tak ve skutečnosti je o ambici značky pomoci chránit planetu tím, že se stane klimaticky neutrální společností v celém hodnotovém řetězci do roku 2040. V kontextu světa, který se snaží dosáhnout čistých nulových emisí do roku 2050, je zásadní globální přechod k elektrifikovaným automobilům. Volvo si tedy klade za cíl, aby 50 % jejich prodeje bylo do roku 2025 plně elektrických a do roku 2030 se vyráběly pouze plně elektrická vozidla.

„Jsem velmi hrdý na to, že mohu uvést kampaň Ultimate Safety Test do života,“ řekl Mike Johnstone, vedoucí centrálního marketingu a značky ve společnosti Volvo Cars.

„Udržitelnost je pro nás nyní stejně důležitá jako bezpečnost, přičemž opatření v oblasti klimatu mají nejvyšší prioritu a společnost Volvo Cars má jeden z nejambicióznějších klimatických plánů v automobilovém průmyslu. Proto jsme hrdí na to, že můžeme vyzdvihnout práci, kterou děláme prostřednictvím této kampaně, přičemž jsme podnikli skutečné kroky v boji proti globálnímu oteplování.“

Javier Campopiano, Chief Creative Officer pro Evropu a Creative Chairman UK ve společnosti Grey, řekl:

„Práce pro společnost Volvo Cars, značku, která se stará o bezpečnost lidí i svět, ve kterém žijeme, je privilegium. Vytvořením pojmu nekompromisní zkouška bezpečnosti jsme právě krystalizovali tyto principy a hrozbu, které čelíme tváří naší planety; hroutící se ledovec představuje nejvyšší a největší hrozbu, kterou musíme všichni zvládnout, abychom byli v bezpečí.“

Video režíroval Ivan Zachariáš z produkce Smuggler, natočeno bylo v extrémních podmínkách, protože tým musel jít až k polárnímu kruhu. Natáčeli při teplotách -10°C a polární expediční obleky byly nutností, aby mohli fungovat. Kampaň zahrnuje televizi, online video, sociální média, rozhlasové a televizní vysílání a tisk.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766