Duolingo nabízí lekce cizích jazyků na toaletním papíru

Společnost stojící za vzdělávací aplikací Duolingo spojila své síly s agenturou Wieden+Kennedy, aby oslovila i ty, kteří mají opravdu málo času na učení.

„Průměrný člověk tráví každý den 14 minut sezením na záchodě. Naše práce přesto ukazuje, že naučit se nový jazyk trvá jen 5 minut denně. Naši vědci systematicky navrhují nový přístup k osvojování jazyků,“ říká Dr. Suzanne Diamond.

Některá zjištění na sociálních sítích naznačují, že uživatelé aplikace Duolingo rádi využívají své každodenní lekce, když jdou na toaletu. Aby jim to usnadnila, uvedla společnost na trh toaletní papír „Duolingo Roll“, který slouží také jako nástroj pro studium jazyků. Ti, kteří si nedokážou najít čas na učení, mohou cvičit, když příroda volá, protože Duolingo se rozhodl proměnit toaletu v učebnu.

Role, které jsou k dispozici v jazycích angličtina, španělština, portugalština, čínština a japonština, je vyrobená s 3vrstvou měkkostí, protože studium jazyků je dost těžké, a vypadá jako seznam, který obsahuje některé z nejznámějších frází z aplikace. Toaletní papír, „navržený tak, aby byl dobrý pro váš mozek a zadek“, používá opakování jako učební nástroj a má potenciál proměnit tyto okamžiky ve výukové relace a podporovat vznik nového zvyku.

Ředitel plánování v agentuře W+K Amsterdam, Thom Dinsdale, říká: „Duolingo chápe, že jednou z nejčastějších překážek učení jazyka je doba trvání. Studie však zjistily, že lidé tráví v průměru 14 minut denně seděním na toaletě. Vývoj nového produktu, který pomůže studentům využít tento prostoj, bylo přirozeným rozšířením jeho nabídky pro více platforem.“

Uvedení produktu na trh se shodovalo s Aprílem a některými prvky na webu podporujícími tuto iniciativu – jako jsou recenze nebo tlačítko „Koupit nyní“, které uživatele ve skutečnosti přesměruje na výukové kurzy – což naznačuje, že by se mohlo jednat o žert. Nicméně Duolingo ve skutečnosti vyrobil omezenou zásobu rolí „Spanish for English Speakers“ a zařídil, aby byly rozdány 50 šťastným výhercům v USA a Velké Británii.

Podle značky byla také zahrnuta spolupráce s WeWork, která instalovala tyto role do kancelářských toalet společnosti po celé Číně. Kromě toho byly toaletní papíry zasílány také influencerům v Anglii, Mexiku, Brazílii, USA, Japonsku a Číně.