Good Guys Guide poskytuje tipy mužům, aby pomohli ženám se cítit bezpečněji na veřejnosti

V reakci na celospolečenskou debatu o bezpečnosti a obtěžování žen na ulici představila agentura M&C Saatchi příručku Good Guys Guide, která propaguje sedm pravidel, kterými se slušní chlapi mohou řídit, aby se ženy cítily na veřejnosti bezpečněji.

Průvodce poskytuje rychlé a jednoduché kroky, které je třeba dodržet, včetně pokynů „nechoďte za ní“ a „kapuce dole–ruce z kapes“. Tato pravidla byla spárována s přímými vizuály, které ilustrují scénáře, kterým ženy na veřejnosti čelí, aby si muži uvědomili situace, které mohou ženy považovat za ohrožující.

Kampaň vybízí muže, aby přemýšleli o tom, jak lze vnímat jejich řeč těla, a přispívá k mnohem širší konverzaci o bezpečnosti žen. Tyto tipy se zobrazují na frekventovaných pěších zónách po Velké Británii, kde mohou přenášet sdělení přímo do prostor, kde se ženy mohou cítit nepříjemně.

Ve spolupráci se Solace Women’s Aid vytvořily kampaň Camila Gurgel a Ieva Paulina, které uvedly, že „chtěly vytvořit něco, co by zvýraznilo zastrašování, zneužívání a obtěžování, které ženy tak často zažívají, a roli mužů při pomoci řešení tohoto problému“.

Příručku Good Guys Guide lze také najít online na adrese www.goodguysguide.co.uk a nabízí ke stažení sadu, která umožní tuto konverzaci převést na sociální média a do učeben.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766