Nadace Steel Warriors přeměňuje zabavené nože na venkovní komunitní tělocvičny

Za posledních pět let bylo ve Velké Británii spácháno 20 000 až 40 000 trestných činů s noži. V roce 2020 mezi 9. a 15. listopadem policisté zatkli 2005 lidí, přičemž více než 500 těchto zatčení se týkalo konkrétně trestné činnosti s noži.

V reakci na tuto pokračující epidemii vytvořila organizace Steel Warriors brilantní kampaň ke snížení kriminality s noži a zároveň k přesměrování agrese u mladších dospělých a dospívajících.

Kampaň vybízí mladé, aby odevzdali nože, nechali roztavit tyto zabavené zbraně a proměnili je v ocelové venkovní komunitní tělocvičny. K dnešnímu dni byly postaveny tři tyto tělocvičny po Londýně s plány přidat další ve zbytku Velké Británie.

Nick Jay, režisér HunkyDory Films řekl k filmu: „Pro mě je to mocná iniciativa a cítil jsem nutkání tento film vytvořit. Ben a já jsme o tom chvíli mluvili a nakonec fungovalo načasování. Projekt jsem režíroval, natočil a sestříhal sám a přivedlo mě to zpět do mé základny natáčení příběhu jen já a kamera.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766