Vanish na London Fashion Week představil kolekci oblečení z použitých kusů

Přesvědčit spotřebitele, aby maximalizovali využití svého oblečení, může být obtížný úkol. Značka Vanish se snaží zvýšit povědomí o rostoucím problému odpadu z oblečení, protože každých pět minut se ve Velké Británii vyhodí 3,5 tuny oblečení. Výsledky nové studie společnosti Vanish ukazují, že 64 % spotřebitelů připouští, že nosí kus oděvu pouze jednou, a rozhodli se ho zbavit jednoduše proto, že mělo vybledlé barvy (22 %) nebo skvrny (20 %).

Za účelem řešení problému s likvidací oděvů ve Velké Británii a zvýšení povědomí o ničivém dopadu, který to má na životní prostředí, spustila značka kampaň během London Fashion Week.

Rewear Edit“ je módní focení, na které je kladen hlavní důraz na zbytečné oblečení. Renomovaná stylistka Miranda Almond dostala za úkol změnit názor lidí na módu na jedno použití. V místnosti na ní čekala obrovská hromada (3,5 tuny) oblečení a musela vytvořit stylový vzhled pro své kamarády.

Spot zachycuje postup vzniku photo shootingu, jak Almonda vytváří nový look z předmětů, které byly pravděpodobně vyřazeny příliš brzy. Krátké video pak obsahuje fotografie nového looku na modelech, kteří pózují na pochmurném pozadí: 3,5 tuny zbytečně vyhozeného oblečení.

Cigdem Kurtulus, Chief Marketing & Digital Officer pro RB UK a Irsko, uvedl: „Budování udržitelného módního průmyslu není jen na módních odbornících. Je to na každém, včetně nás, zde ve Vanish a RB. Chceme pomoci spotřebitelům pochopit zodpovědnou spotřebu oděvů a chování. Spustili jsme Rewear Edit, abychom demonstrovali naprostý potenciál, který se nachází v položkách, které bezmyšlenkovitě vyhodíme. Doufáme, že to povzbudí národ, aby se na svůj šatník díval v novém světle.“

Uvedení na trh je součástí Vanish a jeho role oficiálního partnera London Fashion Week v rámci širšího partnerství s British Fashion Council, což je součást poslání značky podporovat odpovědnou výrobu a spotřebu oblečení.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766