Černé pivo napodobuje chuť čokoládových vajíček Cadbury Creme Egg

Cadbury, značka čokolády vlastněná společností Mondelēz-International, oslavila 50. výročí svých čokoládových vajíček svými celosezónními Golden Goobilee. Po spuštění minutového spotu, ve kterém vzdává hold různým pojídačů Creme Egg, se Cadbury spojilo s pivovarem Goose Island, aby vzniklo první černé pivo Golden Goo-Beer-Lee.

Britové tak nyní mohou zvednout sklenici na počest ikonického vejce Cadbury. Aby pivo mělo chuť a strukturu podobnou klasickému vejci, tým se rozhodl pro směs sladového ječmene, ovsa, pšenice a mléčného cukru. Kakaová drť a vanilkové lusky zdůrazňují krémové a čokoládové tóny a člověk tak zažije jemné, bohaté a dokonale vyvážené černé pivo. Plechovka 4,5% piva napodobuje chuť ikonického vajíčka je navržená oceňovanou agenturou Elvis.

Rob Griffiths, kreativní ředitel agentury Elvis, k tomu dodává:

„U Cadbury Creme Egg se neustále snažíme o to, aby další nápad podnítil humbuk kolem značky a infiltroval kulturu. Chtěli jsme najít nečekané způsoby, jak by lidé mohli zaregistrovat Golden Goobilee a užít si chuť Creme Egg. Goose Island nám dal nejen platformu pro výrobu skvěle chutnajícího piva, ale také perfektní příležitost hravě spojit obě značky dohromady, protože jsme organicky propojili naše dva světy. Bylo pro nás důležité oslavit partnerství s nějakou vlastní ikonografií, až po naše sklenice Creme Egg.“

První várka piva byla okamžitě vyprodána. Další vydání bylo 8. března a nákupy byly omezeny na jedno balení na zákazníka. Limitovaná edice černého piva byla k dispozici i na webu Goose Island.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766