Oreo oslovil nudící se spotřebitele během lockdownu přes jejich vlastní zájmy

Během pandemie trávili (a tráví) lidé více času v digitálním světě než kdykoli předtím. Oreo je chtělo oslovit, ale způsoby, které pro ně jako jednotlivce budou relevantní. Díky tomu se zrodila myšlenka „udělat každý okamžik hravým“, kde Oreo hraje nějakou roli, a pomocí médií doručit sdělení řady více než 400 personalizovaných reklam poskytovaných spotřebitelům na základě jejich konkrétních zájmů.

Přestože byl obsah jen šest vteřin dlouhý, obsah byl přizpůsoben smysluplným a relevantním způsobem k tomu, co lidé dělají a sledují online během lockwodnu. Pokud někdo sledoval akční filmy, pak se akční obsah Oreo objevil v jeho Facebookovém feedu nebo jako pre-roll na YouTube. Pokud si někdo užíval horory, byl mu zobrazen hororový obsah Oreo.

Výsledkem tak bylo, že i přes personalizovanou kampaň bylo dosaženo 283,15 milionu digitálních impresí a bylo oslovilo 24,67 milionu lidí. Nepodpořené vybavení (Unaided recall) vzrostlo o 5,7 % a prodej o 24 %. Vznikla tak kampaň, která pomohla budovat značku na kanálech a formátech, které jsou obvykle spojené s aktivací značky. I když je za šest vteřin dost těžké vyvolat emoce, tak celkový počet krátkých spotů dává značce Oreo osobitý smysl pro zábavu a držet se stále účelu značky.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766