Air New Zealand experimentuje s používáním jedlých šálků na kávu

Letecká společnost Air New Zealand testovala jedlé kávové šálky z biscotti vyrobené společností Twiice, což je rodinná firma založená na Novém Zélandu. Podle letecké společnosti servíruje ročně více než 8 milionům šálků kávy a chtějí snížit množství odpadu odesílaného na skládky.

Šálky s vanilkovou příchutí jsou vyrobeny z pšeničné mouky, cukru, vajec, vanilkové esence a přírodní vanilkové chuti a mohou být konzumovány jako normální sušenka, jakmile cestující dopijí kávu. Jsou neprodyšné a zůstávají vcelku po celou dobu, než vypijete kávu nebo déle. Ti, kteří jsou alergičtí na lepek, mléčné výrobky nebo ořechy, by však měli být opatrní, protože šálky obsahují lepek a mohou také obsahovat stopy mléka a ořechů.

Společnost Air New Zealand testovala jedlé poháry v saloncích Aucklandu a na některých vybraných trans-Tasman letech. V současné době je stále obtížné zavést šálky v rámci všech letů. Letecká společnost však bude i nadále spolupracovat s Twiice a dalšími partnery na prozkoumání možností škálování, aby z toho byl životaschopný dlouhodobý produkt.