Lidé si prostřednictvím Instagramu vyměňují květiny na podporu duševního zdraví

Běloši posílají rostliny černochům prostřednictvím Instagramu. Ne, nejedná se o nějaký žert s rasovým podtextem. To DJ Freedem z New Yorku vytvořil projekt @undergroundplant.trade neboli „Undergroundová výměna květin“. Na profilu se objevují příspěvky pro každý americký stát a uživatelé komentují příspěvek specifický pro jejich region, kde žádají a nabízejí rostliny. Celá operace včetně logistiky probíhá na domluvě mezi jednotlivými účastníky.

Osobní péče a péče o rostliny jsou vzájemně propojeny. DJ Freedem doufá, že výměna rostlin pomůže zvýšit pozitivní náladu, zmírnit depresivní stavy a uklidnit úzkost.

Velkorysost empatické doby se setkává s duševním zdravím, kdy se lidé snaží v dobách tísně navzájem pomáhat malými činy.

Photo by Min An from Pexels

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766