Animovaný seriál Looney Tunes bude nově bez střelných zbraní

Americká animovaná série komedií Looney Tunes se objeví na HBO Max ve změněné podobě. Nebude totiž obsahovat zbraně. Toto rozhodnutí bylo přijato v reakci na pokračující případy násilí se zbraněmi v USA. To je významná změna pro seriálové postavičky, protože jedním z hlavních příběhů byl Elmer Fudd, který se snažil ulovit svou nemesis králička Bugse pomocí brokovnice a pušek. Pořad však bude i nadále obsahovat „karikaturní násilí“, přičemž Elmer Fudd bude proti králíkovi používat dynamit a kosy.

Looney Tunes není jediný seriál z minulosti, který byl aktualizován, aby odrážela moderní cítění. Petr Pan a Dumbo z produkce Disney nyní mají varovné označení, které uvádějí, že obsahují „zastaralé kulturní vyobrazení“, a epizody Toma a Jerryho byly označeny za scény s „rasovými předsudky“.

Insight: Doba polarizace nás tlačí ke konfrontaci s minulostí. Přizpůsobením klasických animovaných seriálů současné době dávají streamovací platformy najevo své progresivní prohlášení.

Zdroj fotografie: Warner Bros.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766