Marketing malého a velkého zájmu

Jako stratégové se musíme být vždy vědomi vlastních předsudků. Proto nikdy produkt nebo kategorii neházejte do pytle s označením „low interest“ – to jest kategorie či produkt malého zájmu. Každý brief může být příležitostí ke vzniku skvělé práce. Vezměte si například srovnávače, ty mohou být na první pohled nutné, ale stačí si vzpomenout na kampaň „Compare the Meerkat“ a rázem máte jednu z nejefektivnějších prací.
Přemýšlejte o tom z hlediska stavu nálady s velkým a malým zájmem. Nikoliv o kategorii s velkým a malým zájmem. Musíte pochopit, kdy se lidé zajímají o vaši značku nebo kategorii, a kdy se více zajímají o jiné věci (protože většina lidí má malý zájem o převážnou část kategorií a značek).
Nenechte se odradit jejich nezájmem. Mluvte s lidmi dlouho předtím, než začnou přemýšlet o koupi – budování značky je pomalý proces.
Použijte kreativitu k ovlivnění lidí, kteří nemají zájem o vaši značku, nebo ke komunikaci toho chcete říct. Nenuťte však lidi, aby vám věnovali pozornost. Okouzlující a nezapomenutelné reklamy fungují lépe než „hard sell“.
Zajímejte se o to, co lidé považují za zajímavé. Co dělají? Sledují? Čtou? Poslouchají? Hledají? Použijte tyto informace k tomu, abyste všední věci učinili zajímavými.
V okamžiku, kdy se lidé nachází ve stavu velké pozornosti, tak k nim mluvte jiným způsobem. Jakmile mají větší zájem (např. při nákupu automobilu), tak jim efektivně předložte potřebné informace.
Pro každou fázi zájmu je třeba zvolit správné médium. Člověk sledující televizi je v uvolněné fázi a nevěnuje příliš pozornosti jiným informacím. Na internetu je pro změnu nakloněn více k pozornosti. Video je skvělé pro budování značky. Text pro podrobnější informace.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766