Google a Světový fond na ochranu přírody se společně zaměřují na udržitelnou módu

Švédský WWF (Světový fond na ochranu přírody) a Google se spojily, aby vytvořily platformu pro udržitelnost módy. Platforma poskytuje módním společnostem údaje o dodavatelském řetězci ve snaze řídit odpovědnější rozhodování o zajišťování zdrojů. Bude vycházet z nástroje pro dopad na životní prostředí vytvořeného společnostmi WWF a IKEA v roce 2018. Aktualizovaný program loni vstoupil do pilotní fáze se Stellou McCartneyovou a je vyvíjen po konzultaci s několika dalšími módními, luxusními, džínovými a atletickými značkami a prodejci.

Módní průmysl představuje celosvětově 20 % odpadních vod a 2–8 % emisí skleníkových plynů, přičemž do roku 2030 může potenciálně vzrůst až o 50 %. Velká část tohoto dopadu pochází ze získávání surovin, kde dodavatelský řetězec může být rozfragmentován – což je těžší pro shromažďování dat.

Insight: Jak se vlády snaží splnit cíle v oblasti klimatu, velké technologické společností, nevládní organizace, módní magnáti a obchodní giganti se spojili, aby vyřešili největší problém módního průmyslu.

Photo by Ksenia Chernaya from Pexels

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766