Švédská organizace pro internetovou bezpečnost si dělá legraci z nejčastějších hesel

V reakci na narůstající problém kybernetické kriminality ve Švédsku, kde se každoročně stovky tisíc lidí stane obětí kyberkriminality, provedl Internetstiftelsen (Švédská internetová nadace) výzkum, který analyzoval uniklá hesla a dospěl k závěru, že většina z nich není bezpečná.

V seznamu vydaných hesel je nejběžnějším heslem ve Švédsku „123456“ a v seznamu top 25 nejčastějších hesel byla slova jako „maminka“ (mamma) a nadávky jako „kurva“ (knulla) a „penis“ (kuken).

SSF (švédská organizace zabývající se internetovým zabezpečením) se těmito informacemi inspirovala a rozhodla se zobrazit nejslabší a nejběžnější hesla ve vtipné a rozhodně poutavé OOH kampani. Kampaň zdůrazňuje použití těchto velmi slabých, ale běžných hesel tím, že je používají k povzbuzení lidí k zajištění kybernetické bezpečnosti a ke snadnému získání nového hesla, které vás mnohem pravděpodobněji ochrání před kyberkriminalitou.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762