IKEA v rámci MDŽ představila karetní hru, která má ukončit nespravedlivé dělení domácích prací

K oslavě Mezinárodního dne žen vytvořila Ikea „karetní hru“ v rámci Instagram Stories, jejímž cílem je zahájit konverzaci o rozdělení domácích prací mezi těmi, kteří spolu žijí. Myšlenka vzešla z výzkumu, který zjistil, že ženy po celém světě stále vykonávají až třikrát více neplacené péče a domácích prací než muži!

Hra s názvem Fifty Fifty obsahuje otázky o různých domácích pracích a o tom, kolik času jim každý člověk věnuje. Hra je navržená tak, aby vyvolala přátelskou debatu mezi spolubydlícími a páry. Otázky sahají od poměrně jednoduchých – „Pojmenujte ty nejlepší a nejhorší domácí práce“, až po upřímnější a odhalující, „Pomysleli jste si někdy, že byste se do toho pustili sami. A poté jste se cítili nevrlí a nedocenění?

Stisknutím a podržením obrazovky mohou páry pauznout a udělat si čas na další diskuzi nad každou otázkou. Zahrnuto je také poločasové kolo „rychlé střelby“ a posuvník pro kontrolu teploty v místnosti. K podpoření projektu vystupuje v kampani švédská zpěvačka Zara Larsson.

Myšlenkou zde není způsobit doma rozkol, ale místo toho probrat téma, které je často přehlíženo. Kampaň byla vyvinuta a přivedena k životu za pomoci agentury Edelman UK a Jennie Miller, která je odbornicí na vztahy.

„Vždy jsme věděli, že nedostatek rovnosti doma má přímé důsledky pro ekonomické postavení žen a podkopává jejich potenciál,“

uvedl ve svém prohlášení Peter List, globální ředitel pro rovnost, rozmanitost a začlenění ve společnosti IKEA.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766