Tento dřevěný beránek dokáže zachraňovat životy rozpoznáním velké vlhkosti a chladu

V 50 % novozélandských domovech je chladno a vlhko, což každoročně způsobí 1 600 předčasných úmrtí. Jako největší poskytovatel půjček na bydlení v zemi – ANZ Bank – nabídla Iniciativa zdravé domy (Healthy Homes Initiative) bezúročné půjčky na izolace a vytápění. Úkolem bylo zaujmout a vzdělávat cílové publikum.

Zrodila se tak chytrý malý beránek Mr. Humfreez, který lidem na první pohled ukázal, zda jsou jejich domy příliš vlhké nebo příliš chladné pro zdraví jejich rodiny. Nebyl to kus plastu a wearable technologické vychytávky, ale biologicky odbouratelné zařízení, které nepotřebovalo zdroj energie. Když beránkovi zmodrá nos, tak teplota v domácnosti klesla pod 18 °, a pokud vlhkost vzduchu vzrostla nad 65 %, tak se beránkovi zvlnily rohy. Z 52 000 prací bylo zasláno 100 beránků Mr. Humfreez výhercům online akce a 200 zákazníkům ANZ. V roce 2021 bude zpřístupněn všem zákazníkům o půjčku na bydlení jako malý dárek do nového domova.

Kampaň Mr. Humfreez získala pokrytí v hlavních televizních, rozhlasových a tiskových publikacích a vytvořil 5krát více vyhledávacích dotazů než jakákoli jiná předchozí kampaň banky ANZ. Nyní více než 1,5krát více Novozélanďanů spojuje ANZ se iniciativou Healthy Homes než u kterákoli jiné banky. Kromě toho se Mr. Humfreez stal vzdělávacím nástrojem ve školních třídách na Novém Zélandu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766