Zomato dává zaměstnankyním až 10 dnů menstruační dovolené ročně navíc

Ve společnosti Zomato chtějí podporovat kulturu důvěry, pravdy a přijetí. Proto mohou všechny zaměstnankyně (včetně transsexuálů) využít až 10 dní dovolené navíc. Většina žen má přibližně 14 menstruačních cyklů za rok. S ohledem na pravděpodobnost, že bude mít žena menstruaci o víkendu, bylo zvoleno 10 dní navíc, které mohou využít ve srovnání s muži. Zomato tak chce vyjádřit pochopení, že se muži a ženy rodí s různými biologickými skutečnostmi.

Cílem politiky společnosti dodávající jídlo je řešit dlouhodobé tabu v Indii, kde miliony žen a dívek stále čelí diskriminaci a zdravotním problémům kvůli nedostatečnému povědomí o menstruaci. Podle UNICEF stále 71% mladých žen v Indii žije v nevědomí o menstruaci až do prvního cyklu.

Insight: Společnosti odhodlané překonat zastaralá sociální stigmata se stávají lídry na pracovišti

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762