Banka HomeEquity učí seniory, jak nenaletět internetovým podvodníkům

Během prvních měsíců pandemie významně vzrostly případy finančních podvodů zaměřených na seniory. Protože trávili více času doma a více času online, mnoho starších občanů přišlo o velké finanční částky kvůli zločincům, kteří se na ně zaměřili během karantény.

HomeEquity Bank zjistila z návštěvnosti svého vlastního webu, že lidé tráví více času na internetu. Vypůjčila si tedy myšlenku z populární platformy Masterclass, kde vzdělávají světově známí odborníci, a agentura Zulu Alpha Kilo pro ně vytvořila třídílný seriál, který odhaluje nejběžnější podvody, jenž se používají k okradení kanadských seniorů.

Například jeden z podvodů se nazývá Grandparent Scam (prarodičský podvod), kdy se volající vydává za někoho, koho znáte a máte rádi – vaše vnouče. CRA podvod (Canada Revenue Agency) je pro změnu způsob, kdy se podvodník vydává za vyhrožující úředníka z daňového úřadu, aby vám oznámil, že jste ve velkých potížích. Romantický podvod funguje tak, že sníží vaši ostražitost prostřednictvím šarmu a závislosti na vás. Světovým odborníkem, který vyučuje tato školení, byl Frank Abagnale, bývalý podvodník, který se stal bezpečnostním konzultantem a autorem knihy „Scam Me If You Can“ (Ano, přesně ten podvodník, kterého ztvárnil Leonardo DiCaprio ve filmu Chyť mě, když to dokážeš). Nikdo tedy nemohl Kanaďany lépe chránit před podvodníky než samotný mistr podvodník.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766