Metropolitní muzeum umění nabízí nevšední virtuální zážitek u vás doma

Pro ty, kteří nemohou osobně navštívit Metropolitní muzeum umění, spustilo muzeum ve spolupráci s Verizon a produkční společností UNIT9 virtuální umění a herní zážitek, kde lze obdivovat přibližně 50 uměleckých děl. Virtuální dobrodružství The Met Unframed, které je podpořeno ultra širokopásmovém připojení Verizon 5G, zve milovníky umění, aby prozkoumali galerie muzea a zahráli si některé zajímavé hry, aby v rozšířené realitě odemkli umění, které si můžete „vzít“ domů a virtuálně je zobrazit na svých zdech, pokud úspěšně hry dokončíte.

K AR zážitku lze přistupovat z libovolného chytrého zařízení, které běží na 4G nebo 5G a je k dispozici zdarma po omezenou dobu pěti týdnů. Pokud návštěvníci přistupují k zážitku na PC, jsou vyzváni k přepnutí na mobilní zařízení naskenováním QR kódu. Čtyři z AR uměleckých děl jsou aktualizovány o aktivace přístupné uživatelům na ultra širokopásmovém připojení Verizon 5G. Díky vysokorychlostní odezvě a extrémně nízkému zpoždění mohou virtuální návštěvníci sledovat, jak se některá mistrovská díla v AR formují.

Andrew McKechnie, Chief Creative Officer společnosti Verizon, říká:

„The Met Unframed zvyšuje digitální inkluzivitu pro publikum, které možná nikdy nezažilo umění tak osobním způsobem. Díky síle technologie a vylepšení, které umožňuje Verizon 5G, jsme schopni poskytnout rozsáhlý přístup, důkladné vzdělání a příležitosti pro interaktivitu a sdílení kolem milovaných uměleckých děl z jednoho z nejznámějších světových muzeí.“

Projekt navrhl UNIT9 a byl vyvinut s využitím nejnovějších webových AR a nově vznikajících mobilních technologií v kombinaci s digitálními, vzdělávacími a kurátorskými týmy The Met. Na základě kolekce The Met kolekce obrazů mohli 3D umělci modelovat galerii s vysokou věrností a uměleckým ztvárněním.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766