Volkswagen odstranil na svém webu fotografie svých vozů v rámci závazku k udržitelnosti

Automobilka Volkswagen v rámci propagace svého nového čistě elektrického vozu spustila nový web, kde odstranila všechny fotografie vozidel a použila ASCII text k vytvoření iluze fotografií svých vozů. Za vývojem webové stránky stojí reklamní agentura TAXI.

Pro ty, kteří neví, co je ASCII, tak se jedná o zkratku American Standard Code for Information Interchange (americký standardní kód pro výměnu informací) a je to typ kódování znaků, který se používá v počítačích ke komunikaci a ukládání znaků, jako jsou písmena, číslice a symboly.

Každé video, které sledujete, navštívené webové stránky a e-maily, které odesíláte, zvyšuje celosvětovou poptávku po energii, která zvyšuje uhlíkovou stopu. Odstraněním obrázků a jejich nahrazením ASCII textem se spotřebuje méně energie k přenosu těchto dat přes internet. Nový a inovativní web tak přináší zážitek z procházení, který má čistší uhlíkovou stopu.

Podle webu Website Carbon produkuje tento web v průměru pouze 0,022 gramu CO2 na zobrazení, ve srovnání s průměrem, který je 1,76 gramu CO2 na stránku, takže nyní můžete udržitelným způsobem nejen řídit vůz VW, ale i procházet web této automobilky.