Výstava v Číně využívá technologii rozpoznávání obličeje, aby ukázala roli technologie ve veřejném prostoru

Výstava v Číně, kde kurátorem je italský návrhář Carlo Ratti, zkoumá zvýšené využívání chytrých technologií v územním plánování. Výstava „Oči města“ povzbuzuje lidi, aby přemýšleli o zvýšené roli dohledu ve veřejných prostorech.

Výstava vybízí návštěvníky, aby komunikovali s technologií rozpoznávání obličeje umístěnou na vlakovém nádraží Futian v čínském Šen-čenu. Poloha je důležitou součástí experimentu, což podtrhuje zvýšené využívání chytrých technologií pro identifikaci cestujících.

Na instalaci se podílelo šedesát mezinárodních přispěvatelů. Jejich práce zkoumají, jak technologie ovlivňuje městský život, se zaměřením na roli senzorů na veřejných místech.

Návštěvníci výstavy nechají své obličeje naskenovat ve dvou bodech na opačných koncích. Na rozdíl od moderních chytrých měst jsou však kamery a další technologie namísto skrytých zvýrazněny a zdůrazněny, aby návštěvníci mohli vidět, jak a kde dochází ke sledování. Mohou se také rozhodnout zůstat anonymní.

Výstava, která je součástí Bi-City Biennale of Urbanism\Architecture,, byla instalována na místě, aby se snížila její uhlíková stopa. Plány instalací budou nakonec zveřejněny online, aby se výstava mohla konat i na dalších místech.

Zdroj fotografie: © UABB

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766