Značka Pringles pozvala zombíka z videohry West of Dead do reálného světa

Nová kampaň na Pringles ve spolupráci s Xbox a herním vydavatelem Raw Fury byla spuštěna v polovině ledna, která divákům představila postavu Franka, hladového zombíka, který překvapil gamera tím, že z televizní obrazovky přešel do reálného světa, aby dosáhl na chipsy Pringles.

Dvoutýdenní kampaň ukazovala Franka ve skutečném světě, kde se učí, jak se stát lidštějším, aby se pak mohl vrátit zpět do hry. Kampaň měla premiéru ve Velké Británii s populární gamerkou „Leahviathan“ jako součást zastřešující kampaně Pop, Play, Eat (otevři, hrej a jez). Leah hrála živě před publikem hru West of Dead na Twitchi, otevřela plechovku Pringles a tím pozvala zombíka Franka do svého pokoje prostřednictvím svého herního monitoru.

Tato reklama je ideální pro Pringles, protože hráči jsou vášnivými konzumenty nemastného občerstvení, aby si neumastili klávesnice či herní konzole. Pringles jsou zároveň první značkou, která kdy použila postavu ze hry a představila ji reálnému světu a poté ji znovu vrátila, aby se z ní stal nový člověk… resp. zombie.