IKEA proměnila tašku s chybným potiskem v limitovanou edici

IKEA v Singapuru chytře proměnila své látkové tašky KLAMBY s pravopisnou chybou na produkt z limitované edice, který demonstruje vášeň značky pro udržitelnost.

Dotyčná chyba byla nalezena, když si zmatení zákazníci všimli, že webová adresa pod logem IKEA měla místo „www.ikea.com.sg“ text „www.ikea.co.sg“. Takže v doméně .com chybělo jedno písmeno.

Místo toho, aby stáhla potištěné tašky z oběhu, tak se IKEA rozhodla udělat tu nejlepší věc – přijmout svou chybu a nadále tašky prodávat ve svých prodejnách.

V popisu produktu, který se stále používá na jejich webových stránkách, se zobrazí sdělení „KLAMBY. LIMITED UNIQUE ALAMAK… At IKEA, it’s OK to make a mistake“.

V návaznosti na to IKEA vysvětlila, že by vzniklo příliš velké množství odpadu, kdyby se muselo tisíce opakovaně použitelných tašek v naprosto dobrém stavu.

Rozhodnutí ponechat je v regálech se více shoduje s jejich příslibem péče o planetu a pečlivým využíváním zdrojů, aby se ponechala čistší a zdravější planeta pro budoucí generace.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762