Startupy začínají vnímat velký potenciál ve stříbrné ekonomice

Vlna startupů a investorů konečně naslouchá požadavkům starších lidí na efektivnější a atraktivnější vybavení. Dánský designový dům byACRE ApS vyrábí elegantní a lehké chodítko na bázi uhlíku vhodné večerní zábavu ve městě. Společnost Eyra Stores Ltd. se sídlem v Londýně uzavřela partnerství se zavedenými designéry a vytvořila stylové a přístupné kuchyňské nádobí. A společnost Alive Ventures, která v červenci získala financování ve výši 12 milionů dolarů, má za cíl vybudovat šest až osm společností pro starší lidi ročně.

Senioři jsou značkami dlouho ignorováni. Organizace Boston Consulting Group předpokládá, že do roku 2030 budou Američané nad 55 let tvořit 50 % veškerého růstu domácích spotřebitelských výdajů od Velké recese – což je číslo, které se v Japonsku zvýší na 67 % a v Německu na 86 %. V České republice tvoří senioři, tedy v tomto případě lidé ve věku 65+, už téměř 20 procent české populace. Přesto 82 % lidí ve starším věku tvrdí, že jejich oblíbené prodejny jim buď nerozumí nebo nevědí, co potřebují.

Insight: Pokud se značky chtějí zapojit do stříbrné ekonomiky, budou muset držet krok s požadavky dnešních nestárnoucích spotřebitelů.

Zdroj fotografie: Pexels