Televize BBC upravila své vlastní billboardy, aby upozornila na Zemi v ohrožení

Ve finálové epizodě seriálu „A Perfect Planet“ David Attenborough varoval před nepředvídatelnou i nežádoucí budoucností naší planety a identifikoval člověka jako určujícího činitele.

S rostoucí klimatickou hrozbou roste stejně i výzva ji porazit. Agentura BBC Creative si tedy vzala za cíl použít tuto kampaň nejen k propagaci seriálu, ale také k prodlouženému efektu na publikum.

S pomocí mediální agenturou Talon Outdoor vystavili po celé Británii billboardy zobrazující záběry našeho zázračného světa a jeho mimořádných obyvatel, které se mění podle toho, jak se seriál blíží ke konci (poslední epizoda je totiž věnována lidem).

Úpravou vlastních billboardů tím, že se vizuálně odtrhly jejich fragmenty, které odhalují tvrdou realitu skrývající se za billboardy. U jiného billboardu je vytvořena iluze, že hoří a pomalu se zhoršuje.

Důvod? Tím je vyjádřeno, že my lidé trháme tuto planetu na kusy a je třeba s tím něco udělat. Přestože mnoho obyvatel je doma kvůli lockdownu, tak síla této OOH aktivace a úprava billboardů se stala okamžitým virálním úspěchem.

James Cross, kreativní ředitel BBC Creative, uvedl, že kampaň musí šokovat:

„Je třeba zdůraznit skutečnost, že seriál BBC o přírodě není jen o dobrých a úžasných věcech z naší planety. Je to ve skutečnosti vážné sdělení, ke které se korporace v poslední době přiklání.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762