Jak muži zneužívají politické názory k seznamování se na online seznamkách

Slovo „wokefishing“, se kterým přišla Serena Smith – novinářka magazínu VICE, odkazuje na jev, kdy muži na seznamovacích aplikacích předstírají, že zastávají liberální názory, aby přiměli ženy ke swajpnutí doprava.

Tito muži – přezdívaní „wokefish“ se totiž na seznamkách tváří, že jsou příznivci LGBTQ+, feministek a ekologickými aktivisty. Ve skutečnosti jsou to ale příznivci alternativní pravdy, popírači změny klimatu a xenofobové a jejich skutečné názory mohou (a nemusí) být odhaleny až po týdnech, měsících nebo dokonce letech po vztahu.

V dnešním světě seznamování hraje politika zásadní roli. Podle studie Dating.com 84 % lidí uvedlo, že by neuvažovalo o tom, že by chodili s někým, kdo má opačné politické názory, zatímco 67% uvedlo, že dříve ukončili vztah kvůli politickým názorům svého partnera.

Insight: Politické názory se v dnešním stále více polarizovaném světě stávají zásadnějšími v oblasti randění.

Zdroj fotografie: Katerina Holmes

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766