V Německu zkouší experiment, ve kterém dostanete zaplaceno za nicnedělání

Univerzita výtvarných umění v Hamburku (Hochschule für bildende Künste) nabídla na podzim loňského roku tři granty na nicnedělání ve výši 1 600 EUR. Uchazeči si musí zvolit určitou činnost, které se mají zdržet, a skupina úředníků poté vybere tři nejlepší žádosti.

Architekt a profesor Friedrich von Borries navrhl program, aby prozkoumal rozpor společnosti, která podporuje udržitelnost a současně oceňuje úspěch. Von Borries vidí iniciativu jako experiment, který zkoumá, co se stane, když se kulturní hodnoty kolem úspěchu obrátí vzhůru nohama.

Všechny přihlášky budou součástí výstavy s názvem Škola nedůslednosti: Směrem k lepšímu životu. Výstava bude zahájena v listopadu a bude se zabývat otázkou: „Čeho se mohu zdržet, aby můj život měl méně negativních dopadů na životy ostatních?“

Když společnost využije výhody vynulování, éra extrémních ambicí si konečně dává pauzu.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766