Pivní značka Natural Light vytvořila nejdražší umělecké dílo na světě ze studentských půjček

Nejdražší umělecké dílo na světě je aktuálně vystaveno na nádraží Grand Central Station v New Yorku. Instalace vytvořená společností Natural Light Beer byla postavena pomocí 2600 diplomů absolventů vysokých škol a zabírá neuvěřitelných 6 000 čtverečních stop.

V průměru se cena každého diplomu pohybuje kolem 180 000 dolarů, což znamená, že celková hodnota díla „Da Vinci of Debt“ překračuje 470 milionů USD, což je o celých 20 milionů USD více než dílo „Salvator Mundi“ od Leonarda Da Vinciho, které se roku 2017 vydražilo za více než 450 milionů dolarů.

Natty Light řekla: „Design má ilustrovat jak rozsah ochromující dluhové krize, tak také narážku na chaotický dopad, který dluh vysoké školy vytváří pro ty, kteří jsou jím zatíženi.“

Společnost Natural Light zaplatila každému absolventovi po 100 USD za pronájem diplomů na toto dílo. Je to součást pokračujícího úsilí značky osvětlit problém ochromujícího studentského dluhu v zemi – dluh na amerických univerzitách dosáhl v roce 2021 rekordní výšky, který představuje dluh 1,7 bilionu dolarů ve studentských půjčkách.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766