Heinz anonymně požádal lidi, aby nakreslili kečup. A ti nakreslili Heinz

Pokud byste byli požádáni, abyste nakreslili kečup, co byste nakreslili? To byla otázka, kterou položil Heinz lidem v anonymním sociálním experimentu, který byl proveden na pěti kontinentech. A výsledek? Lidé nakreslili kečup Heinz.

Heinz říká, že „většina“ subjektů si z paměti vybavila jasně červenou láhev od Heinz. Jiní nakreslili štítek či číslo 57 na hrdle láhve charakteristické pro značku Heinz. Značka posunula kampaň tak, že vyzvala veřejnost, aby „nakreslili kečup“ a vyhráli tak možnost vidět svá umělecká díla ožívat na reálné kečupové lahvi Heinz.

„Spotřebitelé milují nezaměnitelnou chuť kečupu Heinz a lidé po celém světě berou náš produkt jako originální a jedinou možnost,“ říká Daniel Gotlib, zástupce ředitele Brand Building & Innovation ve společnosti Kraft Heinz Canada.

„Chtěli jsme odhalit, jaké instinktivní a intuitivní asociace spotřebitelů mezi kečupem a Heinzem existuje. Když jsme anonymně požádali spotřebitele, aby jednoduše nakreslili kečup, zjistili jsme, že když lidé myslí na kečup, vybaví si Heinz – vše od naší sytě červené barvy a charakteristického názvu až po štítek a samozřejmě naši ikonickou skleněnou láhev. Víme, že naši fanoušci jsou pro kečup Heinz nesmírně nadšení, a proto jsme nadšení, že jim můžeme dát příležitost oslavit jejich lásku ke značce tím, že jim nabídneme příležitost oživit jejich kresby na personalizovaných lahvích.”

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766