Heinz anonymně požádal lidi, aby nakreslili kečup. A ti nakreslili Heinz

Pokud byste byli požádáni, abyste nakreslili kečup, co byste nakreslili? To byla otázka, kterou položil Heinz lidem v anonymním sociálním experimentu, který byl proveden na pěti kontinentech. A výsledek? Lidé nakreslili kečup Heinz.

Heinz říká, že „většina“ subjektů si z paměti vybavila jasně červenou láhev od Heinz. Jiní nakreslili štítek či číslo 57 na hrdle láhve charakteristické pro značku Heinz. Značka posunula kampaň tak, že vyzvala veřejnost, aby „nakreslili kečup“ a vyhráli tak možnost vidět svá umělecká díla ožívat na reálné kečupové lahvi Heinz.

„Spotřebitelé milují nezaměnitelnou chuť kečupu Heinz a lidé po celém světě berou náš produkt jako originální a jedinou možnost,“ říká Daniel Gotlib, zástupce ředitele Brand Building & Innovation ve společnosti Kraft Heinz Canada.

„Chtěli jsme odhalit, jaké instinktivní a intuitivní asociace spotřebitelů mezi kečupem a Heinzem existuje. Když jsme anonymně požádali spotřebitele, aby jednoduše nakreslili kečup, zjistili jsme, že když lidé myslí na kečup, vybaví si Heinz – vše od naší sytě červené barvy a charakteristického názvu až po štítek a samozřejmě naši ikonickou skleněnou láhev. Víme, že naši fanoušci jsou pro kečup Heinz nesmírně nadšení, a proto jsme nadšení, že jim můžeme dát příležitost oslavit jejich lásku ke značce tím, že jim nabídneme příležitost oživit jejich kresby na personalizovaných lahvích.”