Island vytvořil interaktivní web, který bojuje proti doomscrollingu

Inspired by Iceland je islandský web věnovaný tamnímu cestovnímu ruchu. Ten spustil svéráznou iniciativu, která má lidi odradit od doomscrolling – nekonečná konzumace negativních zpráv prostřednictvím našich sociálních sítí.

Nový interaktivní web „Joyscroll“ umožňuje návštěvníkům si od všeho odpočinout a místo toho procházet 22,7 metrů radostného obsahu. Proč tato délka? Zjistilo se totiž, jedna osoba každý den projde že v průměru 22,7 m špatných zpráv na svých sociálních médiích.

Tato stránka kompenzuje naše nutkavé zvyky pronásledovat negativitu a místo toho šíří pozitivitu prostřednictvím dechberoucích památek a zvuků Islandu.

Uživatelé mohou procházet dlouhým zdrojem uklidňujících vodopádů, kouzelných bytostí a mírumilovné krajiny, doprovázených hudebním podkresem islandských hvězd, aby proudily všechny smysly.

Měřicí nástroj vypočítá vaši scrollovací vzdálenost při sestupu skutečnými zázraky. Kromě toho má Joyscroll dechovou sekci, která uživatelům umožňuje udělat krok zpět a odpočinout si.

Jelikož Islanďané v zimních měsících vídí pouze 5 hodin denního světla, mají velké zkušenosti s hledání radosti uprostřed tmy. Tato webová stránka vytváří pocit komunity tím, že vyzývá ostatní, aby učinili totéž.

Vedoucí Visit Iceland Sigríður Dögg Guðmundsdóttir říká: „Doufáme, že náš obsah nabídne únik a přinese světu úsměv. Doufejme, že si to brzy lidé budou moci užít v reálném životě. Těšíme se, až tento den přivítáme.“

I vy můžete navštívit Joyscroll.com, abyste unikli každodenní práci z domova a neustálému toku negativních zpráv, které v současné době přetrvává.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766