Podcastle převede vaše uložené online články na podcasty

Už vás nebaví si ukládat článek pro pozdější čtení, protože na něj po čase zapomenete? V online světě, kde často jsou lidé nasycení množstvím informací, může vzniknout dojem, že nestíháte číst články, které vás zajímají a z potěšení se rázem stává spíše nutnost.

Nový Google Chrome rozšíření nesoucí název Podcastle nabízí řešení: pomocí umělé inteligence převádí text do vygenerovaného hlasu, který vám přečte vaše oblíbené články ve formě zvukového podcastu, jenž je snadnější ke konzumaci.

Artavazd Yeritsyan, inženýr stojící za Podcastle, považuje čtení za důležité, ale podcast je přístupnější než psaný článek pro ty, kteří konzumují obsah na cestách. Systém funguje jako rozšíření prohlížeče v podobě ikony, na kterou lze kliknout a okamžitě tak uložit, převést a přehrát jakýkoli obsah na obrazovce. Systém funguje u velké většiny článků a převod trvá několik sekund.

Hlas Podcastle je lidský, mluví s přestávkami a pauzami: „Náš převodník textu na zvuk je založený na strojovém učení. Jedná se o naši jedinečnou nabídkou. Podcasty, které generujeme, jsou velmi podobné člověku a berou v úvahu všechny emoce a hlas autora článku,“ říká Yeritsyan. Celý proces je navržen tak, aby to působilo co nejpřirozeněji. V tuto chvíli je však možné převádět články pouze do angličtiny.

Zdroj fotografie: Pexels

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766