Obchod s komiksy sbírá španělské pesety na podporu výzkumu Alzheimerovy choroby

Proslulý obchod s komiksy v Madridu Wash Cómics spustil projekt na podporu neziskové organizace Fundación Pasqual Maragall, která se věnuje vědeckému výzkumu Alzheimerovy choroby. Skrze tuto iniciativu chce získat španělské pesety, které byly před téměř 20 lety nahrazeny eurem, protože je Španělská centrální banka přestane 30. června 2021 přijímat a vyměňovat za eura.

Obchod se snaží využít nostalgii s cílem generovat zvýšení povědomí a získat co nejvíce mincí tím, že nabízí výběr komiksů 70., 80. a 90. let na prodej v pesetách.

„Peseta není jen obyčejná mince, která zmizela z oběhu. Symbolizuje nejlepší vzpomínky na naše dětství. Od trávení hodin a hodin u stolního fotbalu a arkád až po všechny ty časy, kdy jsme chodili do obchodu pro komiks. Byla skutečným společníkem dobrodružství a nechceme, aby se takhle zmizela. Věříme, že si zaslouží poctu jako hrdinka, kterou byla, a když jsme zjistili, že je Nadace Pasquala Maragalla sbírá, aby porazila Alzheimerovu chorobu, měli jsme pocit, že bychom mohli k tomu přispět,“

komentoval Ignacio Marugan, majitel obchodu. 3. ledna 2021 se v Madridu konala akce, kde se komiksy prodávaly za pesety a poté od 4. ledna do 30. května bude Wash Cómics sbírat pesety v různých sběrných místech.

Spot, které vypráví o této iniciativě, již od nynějška koluje v online prostředí a má podporu několika influencerů. Kromě toho byl na podporu akce vytvořen hashtag #LaPesetaVuelve.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766