Švédský filmový festival láká fanoušky ke sledování filmů na izolovaném ostrově

Na filmový festival Göteborg 2021, který se koná ve Švédsku, bude pozván pouze jeden šťastný fanoušek, který stráví celý týden zcela sám na malém izolovaném ostrově v Severním moři.

Úspěšný žadatel o „ultimátní sociálně-distanční experiment“ bude převezen lodí na ostrov Pater Noster, kde bude ubytován v majáku, který byl přestavěn na butikový luxusní hotel. Uvnitř bude umístěna promítací místnost, kde si návštěvník může prohlédnout až 60 filmů z oficiální festivalové nabídky.

„Máte vše, co potřebujete – skvělé jídlo, skvělé pití, pěknou postel – to není o přežití. Ale nemůžete si vzít s sebou nic: žádný telefon, žádný počítač, dokonce ani knihu,“ říká umělecký ředitel festivalu Jonas Holmberg.

„Můžete sledovat vlny a můžete sledovat filmy.“

Nápad původně vznikl jako reakce na pandemii COVID-19, která uzavřela kina po celém světě a nechala veřejnost konzumovat filmy a televizi doma. Göteborg, největší skandinávský filmový festival, chtěl zkoumat dopad této izolace na jednotlivce a roli filmu v post-pandemickém světě.

Pobyt proběhne v období 30. ledna až 6. února. Ti, kteří mají zájem se přihlásit, najdou informace zde.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766