Televizní stanice BT Sport nechala umělou inteligenci napsat scénář k nadcházející fotbalové sezóně

Když televizní stanice BT vstoupila do své sedmé sezóny v bitvě o fotbalové publikum, jejich hlavní rival Sky Sports byl nadále považován za domov živého sledování fotbalu. Výzvou agentury bylo převzít a porazit konkurenty BT Sport v soutěži o předplatné. Vzhledem k tomu, že společnost BT Sport měla v roce 2019 výhradní práva na zápasy Ligy mistrů živě, potřebovali inspirovat fotbalovou komunitu, aby nemluvila o ničem jiném než o nové sezóně BT Sport. V čem je háček? Utraťte o 75 % méně než v předchozí sezóně.

Tato krásná hra je pozoruhodně nepředvídatelná a sezónu po sezóně byla Liga mistrů závěrečnou podívanou pro fotbalové fanoušky po celém světě – agónie, extáze a výkřiky. Živý fotbal se znovu a znovu ukazuje jako zcela nepředvídatelný. To prostě nelze předem napsat… nebo lze?

Vznikla tak kampaň Unscripted, která je založená na scénáři pro novou fotbalovou sezónu. Tým, složený z největších mozků v oblasti sportovních dat, analytiků a strojového učení, byl pověřen, aby napsali první scénář inspirovaný umělou inteligencí jakékoliv fotbalové sezóny kdekoli na planetě.

Předtím, než byl vykopnut míč, byla podpořena debata mezi hráči, vědátory a hlavně samotnými fanoušky, což dokazuje, že vždy nemůžete napsat fotbalový scénář, ale určitě si ho můžete prohlédnout naživo na BT Sport.

Kampaň Unscripted vedla k obrovskému pokrytí po celém světě a získala 137 milionů mediálních impresí ve 44 zemích. Nejlepším výsledkem však bylo, že došlo k nárůstu počtu předplatitelů BT Sport jako nikdy předtím – o 100% více fanoušků než v předchozí sezóně.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766