Vídeň lákala turisty prostřednictvím negativních recenzí

Na pozadí oblíbené kampaně „Unhashtag Vienna“ postavené na digitálním detoxu spustila organizace Vienna Tourist Board novou kampaň s názvem „Unrating Vienna“, které řeší posedlost online hodnocením položením otázky „kdo rozhoduje o tom, co se vám líbí?“

Tématem nové cestovní kampaně jsou „online hodnocení“ – kolaborativní online porota, která určuje popularitu určité atrakce. Podle Vienna Tourist Board,si 95 % rekreantů před rezervací dovolené přečte nejméně sedm recenzí, což znamená, že lidé důvěřují názoru zcela cizích lidí.

Kampaň si klade za cíl vtipně naznačit, že subjektivní online hodnocení není vždy správné, a turisté by se měli pokusit osvobodit se od své digitální bubliny a nechat to na náhodném setkání.

V sérii reklam umístěných napříč londýnským metrem, stanicí Waterloo a digitálními autobusovými zastávkami vykreslila Vienna Tourist Board pět zábavných a krásných vídeňských okamžiků, míst a objektů, včetně zámku Schönbrunn, parku Prater a vinárny Heuriger Schübel-Auer.

Aby zdůraznili, jak špatné hodnocení nebo polarizační komentáře mohou ovlivnit zážitek, tak na snímky se vytisknuly skutečné komentáře a hodnocení z internetu.

V jednom byla romantická jízda lodí po Dunaji označena jako „nůůůůda“ od jednoho nešťastného zákazníka, který ohodnotil zážitek jednou hvězdou. Další kritik shledal trávník před přední částí zámku Schönbrunn „špinavým“. Vienna Tourist Board také vystavila kampaň ve své domovině. Po tři dny byly práce k vidění ve vídeňském Leopoldově muzeu a MuseumsQuartier. Aby ukázali, jak má umění schopnost rozdělit názory, tak muzeum souhlasilo s tím, že na stranu své budovy promítne nejhorší (a anonymní) hodnocení.

Harjot Singh, Chief Strategy Officer, McCann Worldgroup pro Evropu k tomu dodal jako prezident poroty soutěže Eurobest:

Přijetí jednoduchosti – Společným tématem, které se objevilo, je řešení problémů, které nebylo příliš rušeno technologií. Jen velmi jasná strategie, jasná myšlenka, jasný cíl, který se opíral o dynamiku myšlenky, která se uchytila v kultuře. Jako vždy není zapotřebí velký rozpočet, aby se vytvořil skutečný dopad.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766