Telcollection je módní kolekce reagující na práci z domova

Více než každý pátý Fin začal na jaře roku 2020 pracovat z domova kvůli vypuknutí pandemii koronaviru. Masivní změna v každodenním životě měla také neočekávaný, ale přirozený dopad na to, jak se začali lidé oblékat do práce.

Strategie

Vzhledem k tomu, že se Prisma, jako jeden z předních módních retailerů ve Finsku, ocitla v zoufalé situaci, kdy se móda již neprodávala, potřebovala vymyslet způsob, jak získat zpět své předkoronové publikum a podpořit prodej změnou módních kolekcí, aby byly opět relevantní. Hlavním cílovým publikem byli pracující muži a ženy, kteří provedli přechod z práce v kancelářích na práci z domova. Celonárodní kampaň kolem této módní kolekce má za cíl podpořit prodej i morálku lidí trpících apatií z karantény.

Kreativní nápad

Společnost Prisma viděla příležitost reagovat svým způsobem na tuto bezprecedentní změnu trendů v odívání vytvořením speciální kolekce Telcollection, která kombinuje formální horní části s méně formálními spodními částmi. Za pouhé dva týdny přeorganizovali obchody tak, aby odpovídaly novému způsobu práce.

Sociální chování, které inspirovalo nápad

Telcollection je speciální kolekce, která kombinuje formální horní části s méně formálním spodním prádlem. Účelem tohoto projektu bylo využít kulturní a behaviorální změny během pandemie. Někdy lidé vypadají, jako by byli připraveni na schůzi správní rady v reálném životě, ale uvědomili jsme si, že nevidíme celý obraz. Nyní lidé kreativně kombinují práci a volný čas. Média zaplavují negativní zprávy a značka se rozhodla přijít s pozitivní komunikací, která bude vítanou změnou.

Výsledky

Účelem tohoto projektu bylo využít kulturní a behaviorální změny během pandemie. Organický dosah byl kolem 50 milionů impresi, většinou z Finska. Komerčně se tato reaktivní kampaň vyplatila: prodej oblečení z internetového obchodu Prisma vzrostl během kampaně o 1 600 %.