Studentka Sophia Joffe vytvořila adresář pro online vzdělávání

Nerovnosti se nesmírně prohloubily, když se začátkem roku 2020 mnoho světových vzdělávacích systémů přesunulo online. Zatímco některé školy již byly připraveny s virtuálními lekcemi a studenti se snadno dostupnými zařízeními a připojením k internetu, mnoho dalších mělo potíže mít přístup k internetu a bylo obtížné zajistit základní osobní interakci a podporu. Studentka 12. ročníku Sophia Joffe z Toronta v Ontariu viděla mezi chaosem příležitost poskytnout cennou službu studentům po celém světě.

Její online adresář virtuálních vzdělávacích zdrojů obsahuje více než 300 stránek a zahrnuje důraz na různé modely učení. Tento web, který se nazývá eLearn.fyi, obsahuje seznam zdrojů podle úrovně tříd a tematických oblastí. Během svého výzkumu a sestavování adresáře Joffe upřednostňovala platformy a materiály, které učily způsoby, které jdou nad rámec základního obsahu učebnice.

Zmínka v New York Times značně zvýšil zájem o tuto stránku. K materiálům měli přístup návštěvníci z téměř 50 zemí. Joffe věří, že i po značné mezinárodní vakcinaci proti COVID-19 si vzdělávání udrží významnou součást online výuky a studia, což z eLearn.fyi učiní důležitý zdroj pro mnoho dalších let. Další vývoj adresáře zahrnuje týdenní novinky sdílené na sociálních sítích a newsletteru.

Zdroj fotografie: CBS