Prodejce elektroniky Elgiganten proměnil fotbalového rozhodčího ve slevovou akci

Severský prodejce elektroniky Elgiganten, který působí v Dánsku, Švédsku a Norsku, nedávno zahájil reklamní kampaň, která v rámci kooptace využila video asistenta rozhodčího (VAR) používaného při fotbalových zápasech. Během fotbalových zápasů rozhodčí vyvolává video asistenta rozhodčího tím, že rukama vytvoří obrys televize. Značka Elgiganten se tak rozhodla toto gesto využít k propagaci slev u svých televizí.

Pokaždé, když rozhodčí vydal signál VAR, aktivovala Elgiganten online slevu pro jednu ze svých televizí. Sleva trvala po dobu jedné hodiny. Rozhodující však bylo, že výše slevy byla vázána na čas, ve kterým si rozhodčí vyžádal asistenta. Pokud by tedy rozhodčí vyžádal VAR po 35 minutách hry, sleva by činila 35 procent.

Slevy se neobjevovaly v televizi, ale byly sdíleny online pomocí sociálních sítí. Kampaň na sociálních sítích povzbudila diváky, aby sledovali fotbalové zápasy. Samozřejmě, pokud se sleva objevila na začátku zápasu, musel se člověk také rozhodnout, zda vydrží na pozdější volání VAR a větší slevu. Slevy byly nicméně omezeny na 45 procent.

Podle reklamní agentury Nord DDB, která s tímto nápadem přišla, debutovali s „VAR Discount“, v zápase mezi Liverpoolem a Manchester City. Což vedlo k velké výhře pro značku – za pouhou hodinu Elgiganten prodal 313 televizorů za 2,4 milionu DKK (v přepočtu 8,5 milionů korun) – což je více, než by se jim vrátilo při investici do televizního spotu a sponzorství.

Zdroj fotografie a videa: Contagious

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766