Vývoj trendů z Eurobestu – Přehodnocení cestovního ruchu

Festival Eurobest za 32 let svého působení ocenil kreativní práce z nejrůznějších regionů v Evropě. Letošní ročník však bude jiný s ohledem na pandemii. Proto organizátoři festivalu využili příležitost se zpětně podívat na pět trendů z loňského roku s komentářem prezidentů poroty, kde odpovídají na otázky: „Kde jsme byli? Kde jsem teď? A co bude dál?“. Odborníci se tak ohlídnout za některými výjimečnými pracemi a pokusí se předpovědět, jak se bude evropská kreativita vyvíjet dál.

Trend č. 4 – Přehodnocení cestovního ruchu

Práce, které zvítězily na Eurobestu 2019, našly rafinované, často krásné způsoby, jak změnit chápání cestovního ruchu, protože jsme si všichni stále více uvědomovali způsob, jakým se pohybujeme po celém světě. Viděli jsme inovace vítězů, kteří nám pomohli cestovat novými způsoby a virtuálně prozkoumávat nová místa.

Předseda poroty pro média a Chief Strategy Officer, EMEA v agentuře OMD, Mark Murray Jones se zamýšlí nad prací v této oblasti.

„Myslím, že loňské práce obecně poukazovaly na rozvinutější přístup k cestovnímu marketingu. Značky si v posledních letech začaly uvědomovat, jak je důležité rozvíjet jejich roli na celé spotřebitelské cestě, aby doplnily charakteristickou audiovizuální komunikaci, která zůstává klíčovou součástí mixu.“

Většina Evropy si samozřejmě letos udělala přestávku od cestovního ruchu, což mělo v důsledku pandemie ničivý dopad na průmysl a změny hodnot v cestování. Co bude dál s kreativitou? Zjistíme více více od Marka Murraye Jonese, stejně jako od Chief Content Officer v agentuře Engine a prezidenta poroty kategorie Entertainment Davea Robertse.

Pohled do budoucnosti

Prozkoumejte virtuální světy

Jak se s námi podělil Mark, „Pohlcující obsahové zážitky pomocí AR a VR technologie se staly populárním způsobem, jak spotřebitelům přinést zážitky z cestování před jejich rezervací.“ V roce 2019 šla vítězná práce v kategorii Entertainment „Visit XBox: The Birth of Gaming Tourism“ od agentury McCann London o krok dále: přináší cestovatelům nádherné virtuální zážitky prostřednictvím prohlídek herních světů s průvodcem… aniž byste museli opustit domov.

Dave Roberts také vidí, jak se v tomto prostoru posouvá technologie: „… zejména ve světě VR/AR/XR, kde jsou stále výkonnější chytré telefony a stále pokročilejší funkce sociálních platforem, které umožňují zcela nový svět pohlcujících zážitků.“

Návrat k lokálnímu

Pandemie dala vzniknout nové éře pobytů a cestování v rámci domácích destinací. V roce 2019 se objevila práce na podporu lokálního cestování v podobě vítěze Grand Prix v kategorii Media „Není třeba létat – Cesta kolem světa v Německu“. Práce agentury Ogilvy používaly cílené reklamy k tomu, aby cestujícím zobrazily cenu letu v reálném čase z jejich aktuálního místa do mezinárodního cíle ve srovnání s obdobným místem v Německu. Inovativní myšlenka určená k podpoře kulturní hodnoty místního cestování, která je v roce 2020 možná ještě důležitější.

Co bude dál?

Mark vidí, že značky reagují na změny v důsledku pandemie několika klíčovými způsoby:

„Inspirující cestování v budoucnosti: Pokračování komunikace, používání zpráv zaměřených na prostor, přírodu a bezpečnost k uklidnění potenciálních cestovatelů. Využití nového chování při rezervaci: Opřít se o rostoucí touhu publika vycestovat a využívat rychlejší rezervace. A vydržet: Některé cestovní značky nadále pozastavují své výdaje na reklamu kvůli nejistému lockdownu a karantény a zatím se zaměřují na vlastněná média.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766