Pivovar AmBev změnil názvy piv, aby upozornil na řízení pod vlivem alkoholu

Poprvé v historii pivovar Ambev, brazilská pobočka společnosti Anheuser-Busch InBev, spojil všechny své značky piva, aby rozšířil povědomí o zodpovědném pití.

Nově zahájená kampaň „Dirnk Repsnosilby“ vyzývá spotřebitele, aby se po konzumaci alkoholu zamysleli a správně rozhodli, zda sedat za volant pod vlivem alkoholu. Kampaň zábavnou formou zobrazuje loga piv, jejichž písmena jsou proházená, což vyvolává myšlenku, že někdy se při konzumaci alkoholu na první pohled zdá, že je vše v pořádku, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Kampaň, kterou vytvořila společnost SunsetDDB, byla uvedena v dubnu během vysílání prvního kola Campeonato Brasileiro (brazilského národního fotbalového mistrovství). Bez dalšího vysvětlení bylo jednoho z nejoblíbenějších brazilských piv Brahma změněno na „Bhamra“.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766