Vestavba Nestbox dokáže proměnit auto v obytný vůz

S nedostatkem bezpečných a cenově dostupných dovolených v rámci pandemie roste na popularitě „van life“ koncept. Roste i počet společností, které se specializují na přestavbu dodávek pro dočasné bydlení s kuchyní, prostorem na spaní a dokonce i krbem. Česká firma Egoé nest nyní navrhla vestavbu Nestbox, která jednoduchým vložením do zavazadlového prostoru promění váš vůz v komfortní kempingové auto.

Nestbox systém integrovaných, prostorově úsporných zásuvek a sklopných nástavců, které lze během několika minut přeměnit na kompletní spací a kuchyňský prostor. Jednotky jsou vyrobeny z překližky a jiných materiálů pocházejících z lokálních zdrojů. Postel je tvořena ze skládacího roštu a matrace, která se rozloží přes zadní sedadla vozu.

Kuchyně se vejde do jediné zásuvky, kterou lze uložit do kufru. Obsahuje pult, sporák a mini ledničku, zatímco dřez se sklopí pro snadné uložení. Menší zásuvky pojmou kuchyňské vybavení s otvory pro nože a krájecí desky. K vestavbě lze přidat i sprchu.

Za modulem stojí designová společnost Studio 519. Návrháři přišli s nápadem, když jeden ze členů koupil velký karavan na kempování, ale frustrovalo ho nedostatek místa na parkování. V reakci na to vyvinuli způsob, jak přeměnit auto nebo dodávku normální velikosti na obytné auto. Podle Richarda Vodičky ze Studia 519: „Restrikce v rámci cestování způsobila, že lidé přehodnotili to, co očekávají od dovolené a volného času. Nestbox je schopen poskytnout svým uživatelům pocit soukromí, bezpečí a hlavně svobody.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766