Společnost Haeckels vybudovala bezplatnou saunu u přímořského města Margate

Britské přímořské město Margate má dlouhou historii koupání v moři. Ve viktoriánské éře se tam lidé hrnuli, aby mohli využít sauny spalující dřevo, které se nacházely na pláži. Značka Haeckels, která nabízí prostředky k péči o pleť usiluje o obnovení vzhledu a pocitu těchto viktoriánských „koupacích strojů“.

Sauna od Haeckels byla postavena za pomoci crowdfundingové kampaně a týmu místních řemeslníků, kde každý přispěl specifickými dovednostmi. Sauna je vyrobena z dřevěných prken a má dubová kola připojená k ocelovému rámu, což umožňuje jeho transport po pláži. Má také zatahovací markýzu z voskovaného plátna a schody, které mohou fungovat jako dveře.

Uvnitř se nachází saunová kamna na dřevo, která je zdarma k použití, ačkoli jsou lidé podněcování k podpoře přes Patreon. Sauna je také k dispozici ke skupinovému pronájmu s osobním zacházením. Zakladatel Haeckels, Dom Bridges, řekl, že sauna „spojuje všechny a přinutí každého, aby seděli blízko sebe a diskutovali bez telefonů, sociálních sítí, jen seděli v sauně a poté sprintovali do studené vody…“

Bridges také poznamenal, že inspirací pro saunu bylo dát lidem důvod trávit více času venku během chladnějších zimních měsíců. Sauna není jen vítanou výbavou, ale také způsobem, jak zachránit upadající pobřežní města zaměřením na wellness. Sauna od Haeckels může být jedinečným způsobem, jak proměnit Margate v odpočinkovou destinaci a zvýšit počet návštěvníků města. Viktoriáni věřili, že koupání v mořské vodě bohaté na mořské řasy má léčivé vlastnosti, a Haeckels doufá, že povzbudí dnešní návštěvníky, aby znovuobjevili tuto léčivou zábavu.

Zdroj fotografie: Haeckels

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766