Nástroj Higitus pomáhá společnostem pochopit nestrukturovaná data

Mnoho firem sedí na obrovském množství informací, ke kterým se nedostanou snadno. Jedná se o nestrukturovaná data, která se skládají z věcí, jako jsou e-maily, přepisy dat z call center, online recenze produktů, konverzace s chatbotem a zmínky na sociálních sítích. Až 80 procent dat, které mají společnosti k dispozici, jsou ve formě nestrukturovaných údajů. Pokud by tyto informace mohly být analyzovány, mohly by poskytnout cenné informace o analytice zákazníků, marketingové inteligenci a mnohem více.

Doposud chyběly nástroje pro analýzu nestrukturovaných dat. S příchodem umělé inteligence se však stalo možné extrahovat informace a reportovat obchodní statistiky automaticky z objemů nestrukturovaných dat, která vznikají každou vteřinu. Nyní italská společnost vyvinula UI nástroj Higitus, který používá jediný framework k extrahování hodnoty ze strukturovaných i nestrukturovaných dat.

Higitus (z písně z filmu Meč v kameni, který natočil Disney v roce 1963, což znamená „Chci vaši pozornost, všechno“) je oceněná UI platforma vyvinutá společností Sogetel. Používá zpracování přirozeného jazyka k identifikaci a analýze skrytých vztahů mezi různými zdroji a poté extrahuje informace týkající se obchodních procesů.

Společnost tvrdí, že Higitus může minimalizovat rizika spojená s lidskými chybami, zkrátit dobu odezvy v péči o zákazníka, omezit náklady, odhalit podvody a chyby a zjednodušit správu firemních procesů – to vše analýzou nestrukturovaných dat. Platforma může také zpracovávat netextové dokumenty pomocí optického rozpoznávání znaků a integrace se systémy, jako jsou DMS a CRM.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3762