Lesní požáry inspirovaly pojišťovnu NRMA k vytvoření edukační deskové hry

Z mnoha katastrof roku 2020 byly obzvláště tragické lesní požáry, které se rozšířily po celé Austrálii na začátku roku. Požáry nejsou jedinou z přírodních sil ohrožujících Austrálii v důsledku změny klimatu, na seznamu jsou také bouře, povodně a tornáda. K tomu se přidává fakt, že počet nepojištěných domácností v Austrálii za poslední čtyři roky vzrostl o 32 procent.

Přední australský poskytovatel pojištění, NRMA, se snaží zabránit rostoucímu počtu nepojištěných domů v Austrálii pomocí deskové hry „Help! The Game“. Ta byla vyrobena ve spolupráci s agenturou CHE Proximity. Hra žádá hráče, aby chránili aktiva, jako jsou automobily, domy a domácí mazlíčci, pomocí „pojištění“, které představují obrovské kupole. Účelem této hry je být co nejméně ovlivněn nebezpečími, která představují změny klimatu nebo také i hadi a krádeže.

Jelikož pojištění obvykle není zvlášť zábavným nebo poutavým tématem, je gamifikace vážné potřeby Australanů chránit svůj domov před reálnými hrozbami chytrou strategií společnosti. Zara Curtis, ředitelka obsahu a zapojení zákazníků v NRMA, vysvětluje:

„Neustále hledáme nové a inovativní způsoby, jak pomoci Australanům porozumět rizikům a hodnotě pojištění. Jaký lepší způsob, jak upoutat pozornost australských rodin letos o Vánocích, než vytvořením něčeho, co pomáhá oživit pojištění zábavným a poutavým způsobem?“

Tato hra je navíc propagována prostřednictvím krátkých filmů, PR, sociálních sítí a e-shopů. Help! The Game je možné zakoupit na helpthegame.com.au a v obchodech Kmart v New South Wales a Queensland od 8. listopadu 2020 – právě včas na Vánoce. Procento z každého prodeje jde na pomoc australskému Červenému kříži.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766