Švédská kapela proměnila názvy svých písní na Spotify v reklamní formát

Švédská hudební skupina Bye Bye Bicycle změnila název všech svých starých písní na Spotify, aby propagovala své nejnovější album Speular. Mezi nejlepší příklady patří například „Tears Of Joy“ (When Specular Drops This Month) nebo „Push“ (Play On Brand New Specula When It Drops In a Few Weeks)

Přidáním závorek ke každému názvu skladby se kapela dostala k základnímu publiku lidí prostřednictvím tisíců již existujících seznamů skladeb. To přimělo fanoušky, aby dál šířili comebackové poselství kapely, což vedlo k mnohem lepšímu dosahu než u běžné tiskové zprávy nebo sociální kampaně.

„Přeměna našich starých písní v reklamní formát na nové album se nám zdála docela zřejmá. Je to jedna věc, díky které se lidem v minulosti líbili a doufejme, že je spojí s našimi novými věcmi. Je divné, že nikdo nikdy nepřemýšlel o použití názvů skladeb na Spotify jako marketingové platformě,“ říká zpěvák André Vikings.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766