Coca-Cola automaty nově nabízí bezkontaktní objednání nápojů

Pandemie podpořila způsob, jakým společnosti podnikají, a někdy i překvapivým způsobem. Například lidé mají nově obavy z prodejních automatů, protože se jich dotýká mnoho lidí. Coca-Cola tak našla nový způsob, jak si z automatu objednat nápoj.

Systém funguje u automatů Coca-Cola Freestyle, které díky dotykové obrazovky mohou zákazníkům nabídnout 200 nápojů z jednoho automatu. Automaty jsou na trhu od roku 2009 a používají technologii „mikroodávkování“, která umožňuje jednotlivým uživatelům a restauracím přizpůsobit si své nápoje. Aktualizované stroje byly představeny v roce 2018, a ty umožňují uživatelům vybrat si nápoje pomocí aplikace.

Nový bezkontaktní možnost umožňuje uživatelům naskenovat pomocí telefonu QR kód, který automat spáruje s telefonem. Uživatelé si pak mohou vybrat z celé nabídky značek a příchutí. Jedinečným aspektem nového systému je, že nevyžaduje, aby si uživatelé stáhli aplikaci do svého telefonu. Tým vyvinul tento systém během pouhého jednoho týdne a pracovali společně na dálku, aby upravili existující software přístroje.

Podle Michaela Connora, hlavního architekta Coca-Cola Freestyle: „jsme to záměrně navrhli tak, aby si kdokoli s chytrým zařízením mohl nalít nápoj. Pokud máte v jedné ruce tác s jídlem nebo sendvič, nechcete se zabývat stahováním aplikace. Podnikli jsme kroky k tomu, aby bylo řešení velmi snadné, super rychlé a super spolehlivé.“

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766