Kreativní projekt povzbuzuje lidi, aby objevovali předměty každodenního života

Od deštníku po držák toaletního papíru, kreativní designér Sheng-Hung Lee sestavil 12 dbalých a smysluplných produktových návrhů, které nám mají připomenout, že si lidé zaslouží kvalitní život.

Projekt „Malé věci s velkým srdcem“ využívá věci každodenního života a upravuje je produkty, které nás obklopují. Návrhář chtěl začít s malými a dosažitelnými věcmi, protože to je nejjednodušší považovat za samozřejmost.

Například si designér položil otázku: „Jak bychom mohli přepracovat vztah mezi zubním kartáčkem a zubní pastou tak, aby pohár i zubní kartáček zůstaly čisté a hygienické?“

Řešení: „Navrhli jsme malý obdélníkový tunel, který bude připevněn k zadní části zubního kartáčku. Obdélníkový tunel slouží dvěma účelům: zaprvé, snazší vytlačení zubní pasty; zadruhé, vytvářející trojúhelníkovou strukturu, díky níž se zubní kartáček a zubní pasta postaví a proplétají, aniž by se opíraly o bok šálku.“

Během tříměsíčního programu Designer in Residence v Německu byl designér inspirován každodenním životem v Pforzheimu, jako je ranní běhání ve veřejném parku, či co-workingové prostředí, které sdílel s dalšími tvůrčími talenty, a doba, po kterou zůstal ve městě.

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766