Google plánuje další online kurzy, které vám pomůžou najít lepší práci

Můžete začít dávat sbohem drahým vysokoškolským titulům. Platforma Grow with Google totiž rozšiřuje svůj certifikační program, aby pomohl více lidem bez vysokoškolských diplomů získat dobře placené pracovní místo v technologických firmách.

Kariérní certifikáty budou k dispozici pro žádané pozice, jako jsou datoví analytici, projektoví manažeři a UX designéři. Plat u těchto pozic se v USA pohybují mezi 60 000 a 90 000 americkými dolary. Programy jsou vyučovány zaměstnanci společnosti Google a trvají přibližně 3-6 měsíců. Jejich cena bude pouhých $49 měsíčně. Google také rozšíří přístup k této příležitosti tím, že nabídne 100 000 stipendií podle potřeby.

Tento krok společnosti Google sleduje plán společnosti Microsoft, která chce pomoci 25 milionům lidí získat lepší práci do konce tohoto roku prostřednictvím bezplatných kurzů LinkedIn Learning.

Insight: Jak se prohlubuje globální recese, velké technologické společnosti vytváří cenově dostupné alternativy k tradičním studijním programům.

Zdroj fotografie: Selmadesign

Honza Marcinek
Honza Marcinek

Zkoumám průsečík mezi lidským chováním a kulturou, abych odhalil pravdu o značkách a jejich postavení na trhu. Účelem webu Insight.cz je inspirovat kreativní myšlení, které firmám pomůže vytyčit jedinečnou roli, aby se mohly spojit s lidmi a vytvářet smysluplný dopad na svět okolo nás.

Articles: 3766