Aplikace ListenLéon vytváří uživatelské profily na základě vzájemných komplimentů od kolegů

Společnost ListenLéon vyvinula aplikaci pro kolegy v práci a přátele, aby si posílali anonymní komplimenty a mapovali tak své silné stránky.

Tím, že si zanechávají anonymní pozitivní recenze na vzájemných profilech, které jsou vidilelné pouze pro majitele profilu, chce ListenLéon rozvíjet hnutí virální laskavosti. Neexistují zde žádné lajky, žádné veřejné uznání, žádný kudos, falešná chvála, jen čistý altruismus. V budoucnu ListenLéon doufá, že aplikace bude moci být použita na středních školách a v širších sociálních sítích.

Jakmile jsou recenze zanechány, umělá inteligence shromažďuje a analyzuje informace a vytváří profil na základě silných stránek uživatele. Myšlenka je taková, že díky mapování kvalit a schopnosti anonymně vidět vlastnosti vašich kolegů mohou lidé navzájem požádat o pomoc. Startup plánuje zpeněžit tento druhý krok, a přitom ponechat proces hodnocení zdarma.

Aplikace má nejen potenciál ke změně pracovního postupu k lepšímu, ale může také pomoci obnovit celkový přístup a dynamiku organizací.

Pozitivní zpětná vazba vám sice nepomůže zaplatit nájemné, ale průzkum ukazuje, že jediný kompliment výkonu práce nebo osoby má přímý vliv na zlepšení výkonu člověka. Poklony mohou také zlepšit celkové prostředí pracoviště zvýšením spokojenosti týmu, což zase vytváří hmatatelnou hodnotu.

Zdroj fotografie: ListenLeon