Platforma VR4Pharma poskytuje realistické školení ve virtuální realitě

Italská společnost vybudovala platformu virtuální reality, která byla vyvinuta speciálně pro použití ve zdravotnictví. Platforma VR4Pharma vytvořená společností First Forward Future Lab (3F) dokáže věrně simulovat různá pracovní prostředí a reprodukovat interakce a rozhodovací procesy jednotlivců.

Tato platforma je navržena pro použití při školení farmaceutů a může vytvářet 360° virtuální scénáře, které přesně napodobují reálné situace. Pomocí algoritmů umělé inteligence může systém posoudit, jak zdravotník zvládne každou situaci, a může ověřit, zda má odpovídající dovednosti a kompetence.

VR4Pharma je nejen schopna simulovat různé tréninkové situace, ale může také pomoci lékárníkům rozvíjet dovednosti v oblastech, jako je odborná způsobilost, řízení a zacházení se zákazníky či pacienty. Systém vyhodnocuje výkonnost uživatele z hlediska správnosti použitých zdravotních protokolů a z pohledu zákaznické zkušenosti.

3F vyvinula řadu VR tréninkových aplikací, u kterých společnost doufá, že mohou vést ke zlepšenému rozvoji znalostí a dovedností, usnadnění rozhodování a lepší spokojenosti zákazníků v sektoru zdravotnictví.